Certyfikacja w Korpusie Solidarności

Dowiedz się więcej o procesie certyfikacji organizatorów wolontariatu w Korpusie Solidarności oraz jak uzyskać certyfikat „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom”.
Więcej

ZAPOZNAJ SIĘ Z WOLONTARIATEM W KORPUSIE SOLIDARNOŚCI

Korpus Solidarności to program wolontariatu długoterminowego. To szansa na zaangażowanie całej Polski w aktywną pomoc innym! Korpus jest dla WSZYSTKICH - dołącz do nas!
Więcej

ORGANIZACJE

WOLONTARIUSZE

Dodane oferty pomocy
Dodane oferty pracy

Witamy w Korpusie Solidarności!

 

Przedstawiamy ofertę programu wsparcia i rozwoju wolontariatu długoterminowego w Polsce. Korpus Solidarności to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą - środowisko wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu, otoczenie wolontariatu.

Program jest propozycją dla osób i organizacji, które zamierzają pomagać i pracować z wolontariuszami nie tylko „od święta„ ale w dłuższej perspektywie czasu.
Dla osób wytrwałych i konsekwentnych. Korpus  jest miejscem dla wszystkich zaangażowanych w ideę wolontariatu długoterminowego - osób w różnym wieku, z różnych środowisk, dla tych którzy podzielają podobne wartość takie jak solidarność, szacunek, dobro wspólne, uczciwość i kierują się umacnianiem solidarności międzyludzkiej.

 

SPRAWDŹ WIĘCEJ

 

 

 

 

Mapa ofert wolontariatu

 

Oferty pracy i pomocy rosną z każdym dniem w naszym Systemie Obsługi Wolontariatu. Stworzyliśmy mapę ofert, abyście sami mogli to ocenić! Sprawdźcie, ile jest ofert w Waszym województwie. Chcesz sam dodać ofertę i włączyć się do pomocy? Nic prostszego - dołącz do nas i sam zacznij mieć wpływ na szerzenie się wolontariatu w Polsce!

 

DOŁĄCZ DO NAS

Pomagaj nie raz, a cały czas!

Korpus Solidarności startuje z ogólnopolską przedświąteczną kampanią pod hasłem: Pomagaj nie raz, a cały czas.

Scenariusz spotu został oparty na zderzeniu dwóch światów, tego wykreowanego na chwilę, podczas świąt, z tym który dla potrzebujących i samotnych jest codziennością. W rolę wyjątkowego Mikołaja wcielił się aktor Eryk Lubos - wigilijny gość o wielkim sercu, który wyrywa bohaterów z bajki, by pokazać im jak naprawdę wygląda świat.

Choć tematyka kampanii idealnie wpisuje się w gwiazdkową aurę, zdecydowaliśmy się pójść pod prąd i stworzyć spot, który sprawi, że iskierka świątecznej magii i chęci niesienia pomocy rozbłyśnie i pozostanie w widzach na dłużej. Zależało nam, by wyrwać Polaków z ciepłej  i spokojnej strefy komfortu, zaciekawić i zachęcić do nowego spojrzenia na tak ważny społecznie temat. Wiedzieliśmy, że kampania wspierająca Korpus Solidarności musi być czymś więcej niż tylko ładnym obrazkiem, bo tak naprawdę okres świątecznego pomagania to dopiero początek pięknej i niezwykłej drogi, jaką jest wolontariat w życiu codziennym.


- Marcin Kramek, Managing Partner agencji Twożywo

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wolontariusze

Wolontariusze

Jesteś lub chcesz zostać wolontariuszem - dowiedz się więcej
Organizacje

Organizacje

Planujesz wprowadzić lub rozwinąć wolontariat w organizacji – dowiedz się więcej
oferty wolontariatu

oferty wolontariatu

Poznaj jakie oferty wolontariatu czekają na Ciebie
Aktualności

Aktualności

Bieżące wydarzenia Korpusu Solidarności w Polsce
Działaj lokalnie

Działaj lokalnie

Znajdź interesujące wydarzenie. Włącz się w lokalne działania.
Sylwetki

Sylwetki

Poznaj osoby i organizacje zaangażowane w wolontariat
Wiedza

Wiedza

Sprawdź materiały i publikacje na temat wolontariatu
Korpus Solidarności

Korpus Solidarności

Dowiedz się więcej
Kontakt

Kontakt

Skontaktuj się z nami