EN
Strona główna Aktualności
II Forum Wolontariatu w nowej odsłonie już za...

II Forum Wolontariatu w nowej odsłonie już za nami!

Cała Polska


II Forum Wolontariatu za nami, a to oznacza... małe podsumowanie i trochę zdjęć zza kulis!

 

Druga edycja Forum Wolontariatu Korpusu Solidarności odbyła się w zupełnie innej formule niż poprzednia, bo w formule online. Natomiast, to wcale nie przeszkodziło nam w przygotowaniu dla naszych uczestników zróżnicowanej oferty debat, warsztatów i wykładów. Niezmiernie cieszy nas tak liczne zainteresowanie przygotowanymi przez naszych prelegentów warsztatami zamkniętymi - wszystkie miejsca rozeszły się niczym świeże bułeczki niemal w 1 dzień!

 

Oprócz uczestników, którzy zarejestrowali się na Forum, byli też z nami widzowie podczas transmisji na żywo prowadzonej na stronie na Facebook'u NIW-CRSO. Łącznie przez cały dzień razem z nami było około 180 uczestników - dziękujemy!

 

O czym rozmawialiśmy?

Jan Mela (Ambasador KS) dał inspirujący wykład o tym "Jak motywować siebie samych, gdy wyzwania wydają się być ponad siły?", Jolanta Jeżowska szkoliła ze skutecznej promocji na swoim warsztacie "Bądźmy SMART, czyli o skutecznej komunikacji i promocji.", Beata Rychcik pokazywała sposoby na obronę przed lękiem na swoim warsztacie "Lęk bezimienny? Nie strach się bać!", a Roman Baszun przybliżał podczas swojego wykładu istotne aspekty pracy koordynatora, czyli "Ewaluacja, ocena i monitoring - ważne zadania koordynatora. Jaka jest między nimi różnica i kiedy je używamy?". 

Nie zabrakło również debat, które poprowadził dla nas Dariusz Bugalski, dziennikarz radiowy. "Jak pomagać, gdy pomaganie jest trudne?" - to temat pierwszej debaty, w której mogliśmy wysłuchać: ks. Przemysława Krawca, dr n. med. Jacka Lange oraz koordynatorkę wolontariatu Katarzynę Kulik. W drugiej naszej debacie "Wolontariat w czasie COVID-19 - doświadczenia Partnerów Korpusu Solidarności" postanowiliśmy poruszyć bardzo ważny obecnie temat, który dotyka środowisko wolontariackie i jego otoczenie, czyli jak wygląda pomaganie w czasie pandemii. Tutaj głos zabrały przedstawicielki organizacji pozarządowych, jednocześnie Partnerów Korpusu Solidarności, które mierzą się z tym problemem na co dzień, jak i Piotr Mazurek, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Była to dla nas wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i praktyk między organizatorami wolontariatu, wolontariuszami, koordynatorami, ekspertami - cieszymy się, że mogliśmy otworzyć pole do tylu wartościowych dyskusji.

 

Jeśli nie mogliście być tego dnia razem z nami - nic straconego, możecie obejrzeć retransmisję naszego wydarzenia na Facebook'u Narodowego Instytutu Wolności - zachęcamy!

 

Dziękujemy za Waszą obecność i do zobaczenia na III Forum Wolontariatu za rok - mamy nadzieję, że już na żywo!

977a0809.jpg
977a0828.jpg
977a0795.jpg
977a0885.jpg

Powrót