EN
Strona główna Aktualności
Wolontariusze Korpusu Solidarności przygotowują...

Wolontariusze Korpusu Solidarności przygotowują przyłbice

Wrocław


Wolontariusze Korpusu Solidarności nie próżnują nawet w czasie pandemii COVID-19 i świadczą pomoc potrzebującym!

W tym wyjątkowym czasie pandemii możemy szczególnie docenić wolontariat i pracę wolontariuszy w różnym wieku, którzy ochoczo angażują się w działania mające na celu produkowanie i dostarczanie maseczek oraz przyłbic do ośrodków, w których ich brakuje. 

 

Organizacji, które inetgrują wokół takich działań wolontariuszy jest oczywiście mnóstwo, co bardzo nas cieszy! Tym razem, przeniesiemy się do woj. dolnośląskiego, gdzie z inicjatywą wyszedł nasz Partner Regionalny - Fundacja "Merkury". Przy pomocy wolontariuszy Korpusu Solidarności oraz we współpracy z Politechniką Wrocławską udało im się wyprodukować i przekazać do Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze zapas przyłbic!

 

 

Cieszymy się, że kolejni potrzebujący zostali obdarowani zabezpieczeniem w postaci przyłbic, które teraz jest tak ważne dla naszego zdrowia. Trzymamy kciuki za Wasze działania!

 


Fundacja „Merkury” powstała w 2004 r., a jej celem jest prowadzenie działalności w sferze pożytku publicznego, a w szczególności:
• prowadzenie działalności profilaktycznej wśród dzieci i młodzieży,
• rozwiązywanie problemów bezrobocia wspierając rozwój przedsiębiorczości społecznej,
• wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Powrót