EN

Debata wolontariacka

Data wydarzenia: 2021-09-10 -
Miejsce: Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej, Brzeska 71, Mielnik 17-307
Organizator: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
elissa-garcia-ckvjmurwkis-unsplash-min-1.jpg

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT serdecznie zaprasza na debatę adresowaną do osób współpracujących z młodzieżą. Liderów zarządzających wolontariuszami, kierowników, koordynatorów wolontariatu w organizacji, instytucji, szkole oraz osób, które chcą podjąć współpracę z wolontariuszami.

 

Temat: „Daj się wciągnąć w wolontariat! – wolontariat długoterminowy a aktywność młodych mieszkańców terenów wiejskich”.

 

Podczas debaty porozmawiamy o tym, jak angażować młode osoby w życie swojej wsi, gminy, powiatu. Zwłaszcza teraz, po długim okresie nauki zdalnej, powrót do aktywności, osobistych spotkań, odbudowa relacji rówieśniczych okazuje się nie lada wyzwaniem.  Zastanowimy się jak wolontariat nam w tym może pomóc, jak wykorzystać ofertę Korpusu Solidarności, wymienimy się doświadczeniami i nawiążemy współpracę.

 

Na spotkaniu dowiesz się także o ofercie Korpusu Solidarności skierowanej do wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu, organizatorów wolontariatu, w tym szkolnych kół wolontariatu.

 

Sama debata rozpoczyna się o godz. 11:30, ale warto przyjść już ma godz. 10:00, gdyż wcześniej zostaną zaprezentowane wyniki diagnozy dotyczącej sytuacji młodych mieszkańców Gminy Mielnik. Będzie to doskonały punkt wyjścia do podjęcia dyskusji.

 

Start: 10 września (piątek) 2021, godz. 11:30

Miejsce: Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej w Mielniku, ul. Brzeska 71

 

Prowadząca:

Katarzyna Kamecka-Lach – doświadczona animatorka i trenerka. Specjalizuje się w tematyce wolontariatu integracyjnego. Inicjatorka i koordynatorka PełnoAktywnego Centrum Wolontariatu, które skupia wolontariuszy z Subregionu Bielskiego, w tym osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Prezeska Stowarzyszenia „Centrum na Wschodzie” oraz Spółdzielni Socjalnej „Esskapada”.

 

Zapisy: Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia telefonicznie: +48 600 881 572.

 

Organizatorzy debaty:

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku oraz Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie”.

 


Organizacja debaty jest możliwa dzięki wsparciu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.