Minigranty dla wolontariuszy: woj. łódzkie

Data wydarzenia: 2021-07-05 - 2021-08-15
Miejsce: WOJ. ŁÓDZKIE, Adama Próchnika 7, Łódź 90-001
katie-treadway-2ooiqcrrgbq-unsplash.jpg

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” ogłasza konkurs na inicjatywy wolontarystyczne w woj. łódzkim, w ramach których sfinansuje min. 8 autorskich pomysłów zgłoszonych przez wolontariuszy.

Jesteście grupą aktywnych wolontariuszy z pasją i pomysłami? Chcecie działać w środowisku lokalnym, ale brakuje Wam wsparcia? Szukacie środków na realizację działania? Mamy rozwiązanie dla Was - MINIGRANTY!

Kto może wziąć udział w konkursie?

Zespoły wolontariuszy, złożone z min. 2 wolontariuszy z wyznaczonym, pełnoletnim liderem, które w okresie 05.07.2021 - 15.08.2021 r. prześlą na adres e-mailowy: kontakt@centerko.org swoją koncepcję inicjatywy za pośrednictwem Formularza wniosku konkursowego „Mini granty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności”. Inicjatywy zostaną ocenione przez komisję konkursową, a najciekawsze z nich otrzymają dofinansowane na realizację w kwocie do 1000 zł.

Jakie działania zostaną dofinansowane?

W ramach mini grantów wsparte zostaną nowatorskie i oddolne działania na rzecz społeczności lokalnej oraz realizację własnej aktywności wolontariackiej. Może to być np. organizacja gry miejskiej dla dzieciaków ze świetlicy środowiskowej, stworzenie ogródka z pensjonariuszami domu pomocy społecznej lub przygotowanie pikniku sąsiedzkiego. Być może w Twojej okolicy brakuje działań aktywizujących, panuje monotonia i jest wiele obszarów, które można rozwiązać pracą społeczną. Przyjrzyj się swojemu otoczeniu, pobliskim podwórkom, parkom, organizacjom - na pewno znajdziesz tam wiele inspiracji na swoją inicjatywę.

Co należy zrobić?

Minigranty na realizację autorskich projektów wolontariuszy dofinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Korpusu Solidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.