MiniGranty dla Wolontariuszy

Miejsce: WOJ. ŁÓDZKIE, Adama Próchnika 7, Łódź 90-408
Organizator: Regionalne Centrum Wolontariatu
pexels-fox-1595386.jpg

Jesteście grupą aktywnych wolontariuszy z pasją i pomysłami? Chcecie działać w środowisku lokalnym, ale brakuje Wam wsparcia? Szukacie środków na realizację działania? Mamy rozwiązanie dla Was! MINIGRANTY

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” ogłasza konkurs na inicjatywy wolontarystyczne w woj. łódzkim, w ramach których sfinansuje min. 8 autorskich pomysłów zgłoszonych przez wolontariuszy.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Zespoły wolontariuszy, złożone z min. 2 wolontariuszy z wyznaczonym, pełnoletnim liderem, które w okresie 19.04.-22.05.2022 r. prześlą na adres e-mailowy: kontakt@centerko.org swoją koncepcję inicjatywy za pośrednictwem Formularza wniosku konkursowego „Mini granty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności”. Inicjatywy zostaną ocenione przez komisję konkursową, a najciekawsze z nich otrzymają dofinansowane na realizację w kwocie do 1000 zł.

Jakie działania zostaną dofinansowane?

W ramach mini grantów wsparte zostaną nowatorskie i oddolne działania na rzecz społeczności lokalnej oraz realizację własnej aktywności wolontariackiej. Może to być np. organizacja gry miejskiej dla dzieciaków ze świetlicy środowiskowej, stworzenie ogródka z pensjonariuszami domu pomocy społecznej lub przygotowanie pikniku sąsiedzkiego. Być może w Twojej okolicy brakuje działań aktywizujących, panuje monotonia i jest wiele obszarów, które można rozwiązać pracą społeczną. Przyjrzyj się swojemu otoczeniu, pobliskim podwórkom, parkom, organizacjom … na pewno znajdziesz tam wiele inspiracji na swoją inicjatywę.

Co należy zrobić?

- zarejestrować się w Systemie Obsługi Wolontariatu

- zapoznać się z Regulaminem konkursu „Mini granty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności”;

- zebrać zespół wolontariuszy i zgłosić swój pomysł za pośrednictwem Formularza wniosku konkursowego „Mini granty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności” do dn. 22.05.2022 r. drogą mailową: kontakt@centerko.org w tytule wiadomości wpisując „Mini granty wolontariackie”;

- skonsultować wszelkie wątpliwości i pomysły z przedstawicielem Operatora konkursu,  Mariuszem Kołodziejskim (mariusz@centerko.org).

- DZIAŁAĆ!

Dokumenty konkursowe, o których mowa powyżej znajdziecie na stronie Regionalnego Centrum Wolontariatu "Centerko" w Łodzi tutaj

Mini granty na realizację autorskich projektów wolontariuszy dofinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.