Minigranty dla wolontariuszy: woj. łódzkie

Data wydarzenia: 2021-09-01 - 2021-09-19
Miejsce: WOJ. ŁÓDZKIE, Adama Próchnika 7, Łódź 90-001
adobestock-434293148-1-min.jpeg

Jesteście grupą aktywnych wolontariuszy z pasją i pomysłami? Chcecie działać w środowisku lokalnym, ale brakuje Wam wsparcia? Szukacie środków na realizację działania? Mamy rozwiązanie dla Was - MINIGRANTY!

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” ogłasza konkurs na inicjatywy wolontarystyczne w woj. łódzkim, w ramach których sfinansuje min. 4 autorskie pomysły zgłoszone przez wolontariuszy.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Zespoły wolontariuszy, złożone z min. 2 wolontariuszy z wyznaczonym, pełnoletnim liderem, które w okresie 1 - 19 września 2021 r. prześlą na adres e-mailowy: kontakt@centerko.org swoją koncepcję inicjatywy za pośrednictwem załączonego Formularza wniosku konkursowego „Mini granty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności”. Inicjatywy zostaną ocenione przez komisję konkursową, a najciekawsze z nich otrzymają dofinansowane na realizację w kwocie do 1000 zł.

Jakie działania zostaną dofinansowane?

W ramach minigrantów wsparte zostaną nowatorskie i oddolne działania na rzecz społeczności lokalnej oraz realizację własnej aktywności wolontariackiej. Może to być np.: organizacja gry miejskiej dla dzieciaków ze świetlicy środowiskowej, stworzenie ogródka z pensjonariuszami domu pomocy społecznej lub przygotowanie pikniku sąsiedzkiego. Być może w Twojej okolicy brakuje działań aktywizujących, panuje monotonia i jest wiele obszarów, które można rozwiązać pracą społeczną. Przyjrzyj się swojemu otoczeniu, pobliskim podwórkom, parkom, organizacjom - na pewno znajdziesz tam wiele inspiracji na swoją inicjatywę.

Co należy zrobić?

• zarejestrować się w Systemie Obsługi Wolontariatu;
  • zapoznać się z Regulaminem konkursu „Mini granty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności”;
  • zebrać zespół wolontariuszy i zgłosić swój pomysł za pośrednictwem Formularza wniosku konkursowego „Mini granty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności” do dn. 19 września 2021 r. drogą mailową: kontakt@centerko.org w tytule wiadomości wpisując „Mini granty wolontariackie”;
  • skonsultować wszelkie wątpliwości i pomysły z przedstawicielem Operatora konkursu,  Mariuszem Kołodziejskim (mariusz@centerko.org).

Regulaminy dostępne są na stronie organizatora tutaj

Minigranty na realizację autorskich projektów wolontariuszy dofinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.