EN
Strona główna Wydarzenia
Polsko - Ukraińskie Forum Wolontariatu...

Polsko - Ukraińskie Forum Wolontariatu "Wolni z Wolnymi"

Data wydarzenia: 2022-05-21 -
Miejsce: Centrum Transferu Wiedzy KUL, Radziszewskiego 7, Lublin 20-950
Organizator: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie
3.jpg

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza na kolejne Forum Wolontariatu pod hasłem „Wolni z Wolnymi”, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 maja 2022 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL (sala CTW-102) przy ul. Radziszewskiego 7, w godzinach 11:00-14:00.

 

W spotkaniu wezmą udział wolontariusze zaangażowani w działania pomocowe prowadzone przez Centrum Wolontariatu. Zaprosiliśmy blisko 80 aktywnych wolontariuszy, ale spotkanie ma charakter otwarty i może w nim wziąć udział każda zainteresowana tematem osoba.

 

Najbliższe Forum w dużej mierze poświęcimy działaniom na rzecz uchodźców. Zaplanowano także refleksje na temat pomocy w lokalnej społeczności (praca z osobami w kryzysie bezdomności). Spotkanie będzie miało zróżnicowaną formułę, zaplanowano prelekcje, świadectwa wolontariuszy, prezentacje multimedialne oraz spotkania dyskusyjne w grupach.

 

Forum „Wolni z wolnymi” to inicjatywa, która ma na celu integrację środowiska wolontariuszy oraz zaproszenie młodych ludzi do dyskusji na temat problemów i potrzeb w związku z aktualną sytuacją społeczną i geopolityczną.

 

Forum Realizowane jest przy współudziale wolontariuszy programu Korpusu Solidarności. Część spotkania będzie poświęcona właśnie temu programowi. Opowiemy w jaki sposób program wspiera wolontariuszy oraz jak można do niego dołączyć.

 

Program wydarzenia TUTAJ

 

Osoba do kontaktu: Justyna Orłowska, tel. 512295037


Forum Wolontariatu sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.