EN
Strona główna Wydarzenia
Spotkania ze sztuką - akcje społeczne na 14-ste...

Spotkania ze sztuką - akcje społeczne na 14-ste urodziny Centerka!

Data wydarzenia: 2022-04-02 -
Miejsce: siedziba Stowarzyszenia „Pomost” (I piętro), Próchnika 7, Łódź 90-001
Organizator: Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi
036-centerko-stary-rynek-min.jpg

Urodziny Centerka w formie „Spotkania ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji powstania Regionalnego Centrum Wolontariatu. Społecznicy, goście i przyjaciele świętują wtedy sukcesy i zrealizowane działania.

 

Tematem przewodnim imprezy jest sztuka i działalność artystyczna, ponieważ wolontariat zrodził się w Stowarzyszeniu „Pomost” z oddolnej inicjatywy uczestników, których łączyło zamiłowanie do sztuki i tańca oraz chęć podzielenia się swoimi pasjami z innymi.

 

W tym roku obchodzimy 14-te urodziny pod hasłem „Wolontariackie przebiśniegi”. Będzie to wiosenny start do pomagania, budzenie się po zimie i inspiracja do działań na cały 2022 rok. Skorzystamy z okazji wspólnego spotkania i zrobimy coś dobrego dla innych. Na początku wydarzenia podzielimy się na grupy i każdy gość weźmie udział jednej w wybranej przez siebie inicjatywie społecznej w ramach akcji społecznej Korpusu Solidarności:

  • Makramy dla Domu Pomocy Społecznej
  • Kartki Wielkanocne dla Hospicjum
  • Happening na ul. Piotrkowskiej

Dodatkowo, będzie można włączyć się w naszą jednoprocentową kampanię:

  • Kartki i pozytywne sentencje dla darczyńców
  • Kreatywna fotobudka

Każda inicjatywa będzie trwała ok. 1,5 godziny. Następnie, wrócimy do Stowarzyszenia na wspólne pogaduchy, loterię fantową, zabawę taneczną, tort i inne atrakcje.

Zachęcamy, by ubrać się wiosennie i kolorowo. Zieleń, kwiaty, słońce i pastelowe barwy mile widziane! Bilet wstępu to fant na loterię, grosiki na “górę grosza” lub małe co nieco na ząb.

 

Start: 2 kwietnia (sobota) 2022 r., o godz. 15:00

Miejsce: siedziba Stowarzyszenia „Pomost” (ul. Próchnika 7, I piętro, wejście od ulicy)

 

Zgłoszenia do udziału w „Wolontariackich przebiśniegach” przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ do dn. 31.03.2022 r. lub do wyczerpania miejsc.

 

Szczegółowe informacje i harmonogram tutaj oraz na wydarzeniu FB. 

Z uwagi na epidemię COVID-19 liczba miejsc jest ograniczona – wstęp wyłącznie dla osób zapisanych.

 

Wydarzenie na Facebook'u tutaj

 


Akcja społeczna dofinansowana jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.