EN
Strona główna Wydarzenia
Szkolenie online dla koordynatorów

Szkolenie online dla koordynatorów

Data wydarzenia: 2020-11-26 -
Miejsce: WYDARZENIE ONLINE, Adama Próchnika 7, Łódź 90-001
Organizator: Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi
ryan-snaadt-6lcz-gangcy-unsplash.jpg

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” zaprasza na spotkanie online pt. „Bez spiny – jak budować relacje i motywować wolontariuszy”, podczas którego koordynatorzy poznają narzędzie wspierające ich w zrozumieniu, budowaniu relacji z wolontariuszem oraz odpowiednim ich motywowaniu.

 

Całość szkolenia będzie oparta na koncepcji modelu DISC jako narzędziu pomocnemu w poszerzaniu świadomości i usprawnianiu współpracy w grupie.

 

Model DISC opisuje różne style zachowania, komunikacji, różne postawy i potrzeby w relacji z innymi. Dzięki temu koordynatorzy będą mieli okazje przyjrzeć się samemu sobie oraz bez napięcia i oceny, zrozumieć potencjał wolontariuszy, motywacje, aby naturalnie czerpać jeszcze więcej satysfakcji z relacji i wzajemnej współpracy. Dzięki temu, że koordynatorzy przyjrzą się tej różnorodności i będą mogli przewidzieć zachowania wolontariuszy o danym typie komunikacja stanie się łatwiejsza.

 

W czasie szkolenia koordynatorzy wolontariatu dowiedzą się m.in.:

  • Dlaczego wolontariusze mówią to, co mówią?
  • Dlaczego robią to, co robią?
  • Co stoi za ich decyzjami?
  • Co motywuje ich do osiągania efektów?
  • Jak reagują na zmiany i dlaczego?
  • Jak warto wykorzystać zdobytą wiedzę we współpracy?

Start: 26 listopada (czwartek), godz. 14:00 - 17:00

 

Spotkanie odbędzie się na platformie internetowej Zoom.

Zapisy przez formularz dostępny tutaj

 

 

Prowadząca: Magdalena Korczyk-Waszak – trenerka Korpusu Solidarności, coach, doradczyni, mentorka. Specjalizuje się w tematyce rozwoju ludzi i organizacji (w tym dzięki wolontariatowi), życia w dobrostanie, komunikacji bez przemocy.

 

Szkolenie będzie poprzedzone samodzielnym wykonaniem testu na style komunikacji, który zostanie wysłany uczestnikom, którzy prześlą zgłoszenie na szkolenie. Pozwoli to koordynatorom na samopoznanie. Po szkoleniu uczestnicy (tylko Ci, którzy faktycznie będą obecni na szkoleniu) otrzymają dostęp do kursu pogłębiającego ich wiedzę (autorstwa psycholog Agnieszki Sowińskiej – Wróbel).

 


Szkolenie rozwijające dla koordynatorów wolontariatu dofinansowane jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.