EN
Strona główna Wydarzenia
Szkolenie rozwijające: Koordynator: motywator,...

Szkolenie rozwijające: Koordynator: motywator, czy demotywator wolontariusza?

Data wydarzenia: 2021-10-05 -
Miejsce: WYDARZENIE ONLINE, Adama Próchnika 7, Łódź 90-001
Organizator: Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi
priscilla-du-preez-xkkcui44im0-unsplash-min.jpg

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu rozwijającym dla organizatorów wolontariatu pt. „Koordynator: motywator, czy demotywator wolontariusza?”.

 

Zapraszamy koordynatorów wolontariatu oraz liderów i kierowników organizacji, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę, jak skutecznie motywować wolontariuszy w trakcie trwania współpracy.

 

Warsztaty poprowadzi pośredniczka i trenerka z RCW Centerko - Magdalena Kaźmierczak Agnieszka Jaksa – pedagog, socjoterapeuta, mentor, społecznik, zastępca przewodniczącej Forum Organizacji i Inicjatyw Pozarządowych, koordynator Pabianickiej Sieci Wolontariatu w Pabianicach, członek Rady Łódzkiego Forum WTZ. Założycielka, prezes i koordynator Grupy Wolontarystycznej ”AGRAFKA” w Pabianicach. Zawodowo kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach. Od 15 lat związana z wolontariatem i jego wpływem na życiodajną motywację wewnętrzną człowieka. Jej energiczne usposobienie, entuzjazm, otwartość, pogoda ducha oraz olbrzymia chęć działania sprawiają, że może zrealizować plany, które dla innych wydają się niemożliwe. Razem z Agrafkami spina i łączy ludzi oraz inicjatywy społeczne na wielu płaszczyznach. Dbanie o motywację wewnętrzną wolontariuszy owocuje w działaniach. W tym roku Grupa Wolontarystyczna „AGRAFKA” zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Korpusu Solidarności.

 

Zapytasz, co przygotowaliśmy dla Ciebie?

Stawiamy na aktywność naszych uczestników, dlatego planujemy burzę mózgów, dzielenie się swoimi doświadczeniami, aby inspirować siebie nawzajem. Prócz tego, zaprezentujemy założenia Programu Korpus Solidarności. Wszyscy uczestnicy otrzymają dostęp do prezentacji oraz materiałów szkoleniowych.

 

Termin: 5 października (wtorek), godz. 17:00 – 19:15

Zapisy: do 30 sierpnia pod linkiem dostępnym na stronie

 

Spotykamy się na platformie Zoom. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane otrzymają na maila link do warsztatów.

UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu.

 

W przypadku pytań czy ewentualnych problemów z logowaniem prosimy o maila do Magdaleny Kaźmierczak na adres: magda.animacje@centerko.org

 


Działania rozwijające dla organizatorów wolontariatu dofinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.