EN
Strona główna Wydarzenia
Wizyta studyjno-branżowa i szkolenie dla...

Wizyta studyjno-branżowa i szkolenie dla koordynatorów

Data wydarzenia: 2021-07-07 -
Miejsce: INFORMACJE U ORGANIZATORA, Noniewicza 91, Suwałki 16-400
Organizator: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
krakenimages-376kn-isple-unsplash-2.jpg

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT zaprasza na wizytę studyjno-branżową i szkolenie „Efektywna komunikacja i  współpraca w zespole”. Działania skierowane są do koordynatorów, liderów zarządzających wolontariuszami, opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu, jak i kierowników organizacji. W działaniach mogą uczestniczyć zarówno czynni i doświadczeni koordynatorzy wolontariatu oraz Ci, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w koordynacji i zarządzaniu wolontariatem w organizacjach pozarządowych i administracji publicznej (szkoły, przedszkola, domy kultury, świetlice, domy seniora itp.).

 

WIZYTA STUDYJNO-BRANŻOWA:

Fundacja OKNO NA WSCHÓD jest Lokalnym Partnerem Korpusu Solidarności w m. Białystok oraz certyfikowanym organizatorem wolontariatu. Podczas wizyty gospodarze opowiedzą o sposobach na wolontariat, podzielą się swoim doświadczeniem, w szczególności wśród cudzoziemców mieszkających w Polsce, studentów oraz osób mieszkających na obszarach wiejskich. To okazja do nawiązania współpracy i możliwość czerpania z doświadczenia innych.

 

SZKOLENIE „Efektywna komunikacja i  współpraca w zespole”

Tematyka szkolenia m.in. Podstawowe aspekty, zasady komunikacji interpersonalnej, komunikacja werbalna i niewerbalna, bariery komunikacyjne, zasady poprawnej komunikacji (w tym z wolontariuszami), przesłanki do budowania sprawnych zespołów wolontariuszy.

 

Miejsce: siedziba Fundacji OKNO NA WSCHÓD, ul. Ciepła 40, lok. 15, Białystok

Start: 7 lipca (środa) 2021r., w godzinach 9.45 - 15.00

 

Prowadząca szkolenie:

Agnieszka Otapowicz - animator, facylitator, ukończyła studia podyplomowe z kierowania procesami edukacyjnymi w obszarze rewitalizacji, przedsiębiorczości, samorządności lokalnej. Współpracuje jako tutor ze Szkołą Liderów w ramach programu Liderzy PAFW,  trener  modelu współpracy administracji publicznej z NGO.

 

Organizatorzy zapewniają: bezpłatne i ciekawe zajęcia, poczęstunek oraz zaświadczenie i upominek.

 

Zapisy: ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy! Każda osoba otrzyma telefoniczne potwierdzenie udziału w działaniach.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj

 

UWAGA! Organizatorzy zapewniają przejazd na trasie Suwałki – Białystok, Białystok – Suwałki. Istnieje też możliwość zwrotu kosztów dojazdu do wysokości biletów autobusowych, osobom spoza Białegostoku – organizator skontaktuje się z osobami, które zaznaczą taką potrzebę w formularzu.

 

Informacje dodatkowe:

Anna Ruszewska, kom. 501 838 987, e-mail: wolontariat@pryzmat.org.pl

 


Działania sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.