EN
Strona główna Wydarzenia
Wolontariat sportowy: szkolenie dla wolontariuszy

Wolontariat sportowy: szkolenie dla wolontariuszy

Data wydarzenia: 2022-03-25 -
Miejsce: siedziba Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, Noniewicza 91, Suwałki 16-400
Organizator: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
pexels-andrea-piacquadio-3755440-min.jpg

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach zaprasza wolontariuszy do udziału w szkoleniu „Wolontariat sportowy”. Szkolenie adresowane jest do osób, które pragną działać w obszarze wolontariatu sportowego i chcą rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem, a także już działających społeczników.

 

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ofertą programu Korpus Solidarności, poznają zagadnienia związane z wolontariatem sportowym, prawa i obowiązki wolontariusza, przykłady akcji wolontariatu sportowego, realizację akcji w praktyce, etapy organizacji akcji wolontariackich, przykłady gier i zabaw ruchowych oraz korzyści płynące z zaangażowania w sport i rekreację.

 

Chętni, po ukończonym szkoleniu będą mieli możliwość jako wolontariusze uczestniczyć w wydarzeniu sportowym Ultra Hańcza – wiosna 2022 (1 - 3 kwietnia br.). Dotyczy osób, które ukończyły 15 lat.

           

Start: 25 marca (piątek), w godz.: 16:00 - 19:00

Miejsce: siedziba Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach, ul. Noniewicza 91

 

Prowadząca:

Anna Ruszewska – trenerka i animatorka, nauczycielka, autorka publikacji, samorządowiec z długoletnim doświadczeniem, Prezeska Podlaskiej Sieci Wolontariatu, kierowniczka Suwalskiego Biura Wolontariatu.

 

Organizatorzy oferują: bezpłatne atrakcyjne zajęcia i poczęstunek.

 

UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w działaniach jest rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu.

 

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefonicznie: 87 565 02 58 lub e-meilem: wolontariat@pryzmat.org.pl. Informacje dodatkowe – Anna Ruszewska.

 


Szkolenie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.