EN
Strona główna Aktualności
Forum Wolontariatu Szkolnego + REJESTRACJA

Forum Wolontariatu Szkolnego + REJESTRACJA

Warszawa | Arche Hotel Krakowska


forum-szkolne.png

Ruszamy z rejestracją na Forum Wolontariatu Szkolnego - pierwsze takie forum w Polsce!

 

Otwarta REJESTRACJA odbywa się TUTAJ
Nie czekaj i zdobądź swój bilet na wydarzenie!

 

POZNAJ SIĘ BLIŻEJ Z FORUM WOLONTARIATU SZKOLNEGO

Forum Wolontariatu Szkolnego to ogólnopolskie spotkanie przedstawicieli środowiska edukacyjnego: nauczycieli, pedagogów, psychologów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz pracowników instytucji odpowiedzialnych za kształt polityki edukacyjnej.

Celem Forum jest debata na temat wolontariatu szkolnego oraz wyjście z propozycją nowej formuły wolontariatu dzieci i młodzieży - Szkolnego Korpusu Solidarności. Chcemy pokazać Szkolny Korpus Solidarności jako dopełnienie rozwiniętych już i znanych form społecznego angażowania się uczniów, takich jak: Szkolne Koła Wolontariatu, wolontariat szkolny Caritas, Szkolne Koła PCK, czy ruch harcerski i skautowy, oraz wytyczyć najlepsze drogi na wprowadzenie tej inicjatywy w szkolne mury.

 

CO CIĘ CZEKA?

Uczestników Forum czekają 4 tematyczne warsztaty dyskusyjne z zakresu m.in.: prawnych aspektów wolontariatu szkolnego, kluczowej postaci koordynatora w wolontariacie szkolnym, czy współpracy z rodzicami i III. Sektorem, prowadzone przez praktyków i specjalistów. Ponadto, poznamy dobre praktyki wolontariatu i porozmawiamy o przyszłości wolontariatu w szkołach. Oczywiście, nie zabraknie też czasu na poznanie się uczestników, prelegentów i wymianę doświadczeń. 

 

PATRONAT HONOROWY

Bardzo miło jest nam poinformować, że wydarzenie Forum Wolontariatu Szkolnego zostało objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

 

PROGRAM

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się TUTAJ

 

REJESTRACJA

Rejestracja trwa do 5 grudnia 2019 r. do godz 12:00.


Powrót