EN
Strona główna Aktualności
Podsumowanie I Forum Wolontariatu + RELACJA FOTO

Podsumowanie I Forum Wolontariatu + RELACJA FOTO

Warszawa - Novotel Warszawa Airport


 

I Forum Wolontariatu już za nami, a to oznacza... Podsumowanie!

Ogromnie się cieszymy, że nasze I Forum Wolontariatu zostało odebrane z takim entuzjazmem przez uczestników. Dziękujemy Wam, że tak licznie przybyliście do nas z całej Polski!

 

I Forum Wolontariatu zostało napędzone rozpoczynającym wykładem Jaśka Meli, który dał wszystkim porządny zastrzyk refleksji i motywacji do niesienia pomocy. Wcześniej uczestników przywitał Wicepremier i Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego Piotr Gliński oraz Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski, który przekazał wyjątkowy prezent od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy: flagę narodową dla całej społeczności Korpusu Solidarności.

 

Pierwszy dzień Forum (24 września) był bardzo intensywny dla uczestników wydarzenia i poświęcony warsztatom i wykładom tematycznym oraz wizytom studyjnym. Każdy uczestnik mógł wybrać preferowany przez siebie warsztat z zakresu obsługi SOW (System Obsługi Wolontariatu), wartości towarzyszących Korpusowi Solidarności, prawnych aspektów wolontariatu, ubezpieczeń czy RODO. Uczestnicy mieli też niepowtarzalną okazję pojechania na wizytę studyjną do wybranej przez siebie organizacji/instytucji:
- Muzeum Powstania Warszawskiego,
- Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa,
- Schronisko dla zwierząt "Na Paluchu",
- Stowarzyszenie mali bracia Ubogich.

Dla każdego z nas były to wartościowe spotkania z wolontariuszami i koordynatorami wolontariatu w danych placówkach i z pewnością na długo pozostaną w nas wspomnienia usłyszanych tam historii.

 

Drugi dzień (25 września) I Forum Wolontariatu był zdecydowanie warsztatowy. Na uczestników czekały dwie sesje z 4 równoległymi tematami do wyboru:

Wolontariusz w akcji. Jak relacjonować działania wolontariackie w mediach społecznościowych?, warsztat prowadzony przez Majkę Lipiak (Leżę i pracuję);

Odważni w rysowaniu - czyli o myśleniu wizualnym, sposobach na wizualną pracę z grupami i pożytkach z tego płynących, warsztat prowadzony przez duet Dorota Kostowska i Magda Arażny (THeINKERS);

- Aby chciało się chcieć - czyli jak motywować wolontariuszy długoterminowych?, warsztat prowadzony przez Dagmarę Zielińską;

- Do czego potrzebny nam wolontariusz? Rozpoznanie i analiza potrzeb organizacji, warsztat prowadzony przez Michała Rżysko.

 

Były to niezwykle wartościowe, motywujące i intensywne dwa dni „zakręcone” na temat wolontariatu.

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia za rok!

 

Każdy z uczestników otrzymał od nas drugiego dnia wspólne oprawione zdjęcie z Forum, tak więc mamy nadzieję, że była to miła pamiątka, którą każdy zabrał ze sobą do domu.

 

Zobaczcie na zdjęciach, jak było na I Forum Wolontariatu w Warszawie, a po więcej już niedługo zapraszamy na naszego Facebook'a.

 

002-nik-dxo.jpg
020-nik-dxo.jpg
022-nik-dxo.jpg
037-nik-nik-dxo.jpg
039-nik-nik-dxo.jpg
051-nik-dxo.jpg
128-nik-dxo.jpg
199-nik.jpg
200-nik-dxo.jpg
219-nik-dxo.jpg
222-dxo.jpg
250-dxo.jpg
260-dxo.jpg
286-dxo-dxo.jpg
372-nik-dxo.jpg
380-nik-dxo.jpg
412-dxo.jpg
442-nik-dxo.jpg
463-nik-dxo.jpg
468-dxo.jpg
471-nik-dxo.jpg
476-nik-dxo-dxo.jpg
481-nik-dxo-dxo.jpg
494-dxo.jpg
523-dxo.jpg
527-dxo.jpg
552-nik-dxo.jpg
562-nik-dxo.jpg
568-nik-dxo-dxo.jpg
575-dxo.jpg
579-nik-dxo.jpg

Powrót