Już 21-22.10 czeka nas kolejna odsłona Forum Wolontariatu. Zapraszamy stacjonarnie do Warszawy! Dla tych, którzy nie będą mogli dołączyć do nas na miejscu, przewidujemy transmisję wybranych części programu. 

iii-forum-wolontariatu-badz-z-nami-rejestracja-ruszyla-68.jpg 

Wprowadzenie 

III Forum Wolontariatu to kolejne już ogólnopolskie spotkanie z udziałem wolontariuszy, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych zaangażowanych w działania wolontariackie. Podczas Forum odbędą się spotkania, warsztaty, debaty, których celem jest przede wszystkim umożliwienie uczestnikom zdobycia wiedzy, profesjonalizację ich działań oraz doskonalenie form kooperacji z wolontariuszami. Uczestnicy wydarzenia poza częścią teoretyczną wezmą także udział w działaniach praktycznych w czasie wizyt studyjnych w wybranych placówkach współpracujących z wolontariuszami. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, praktyk, podzielania się wiedzą i pomysłami w zakresie organizacji wolontariatu.

Gościem specjalnym Forum będzie prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Organizatorem III Forum Wolontariatu jest biuro programu „Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. 

 

Co nowego?

W tym roku, oprócz stałych punktów naszego programu, takich jak: wizyty studyjne czy sesje warsztatowe z praktykami, zaplanowaliśmy dwie nowości. Pierwszego dnia Forum zinaugurujemy serię spotkań w dialogu o wolontariacie - Korpus Cafe. Podczas pierwszej dyskusji porozmawiamy o tym „Co dalej z wolontariatem po pandemii?”.

Drugiego dnia uczestników czeka Narzędziownik, czyli nasza propozycja i prezentacja narzędzi i form przekazu, które mogą być pomocne przy codziennej pracy koordynatora wolontariatu.

W ramach wizyt studyjnych wzbogaciliśmy również naszą ofertę aż do 5 różnych lokalizacji, więc będziecie mieli, w czym wybierać by poznać wolontariat od środka danej instytucji.

 

Program

Program III Forum Wolontariatu oraz oficjalna strona wydarzenia znajdują się TUTAJ.

 

Rejestracja

Rejestrację otwieramy 14 października i będzie ona trwała do wyczerpania miejsc, także nie czekaj do ostatniej chwili i zapisz się już dziś!

Z uwagi na uwarunkowania pandemiczne liczba miejsc będzie ograniczona.

Forumularz rejestracyjny znajdziesz TUTAJ.

 

Miejsce

W tym roku spotykamy się w ADN Centrum Konferencyjnym w Warszawie przy Browarach Warszawskich (ul. Grzybowska 56, Budynek GH, wejście B).

 

Poprzednie edycje

Sprawdź, jak wyglądały poprzednie edycje Forum Wolontariatu Korpusu Solidarności!

 

I Forum Wolontariatu 2019

 

II Forum Wolontariatu 2020 (online)