Już 163 podmiot znalazł się na prestiżowej liście Korpusu Solidarności! Stało się to 15 grudnia 2022 r. podczas Kongresu Debaty Publicznej. Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, wręczył jego organizatorowi - Instytutowi Dyskursu i Dialogu - certyfikat Miejsca Przyjaznego Wolontariuszom.

Proces certyfikacji obejmuje dwa etapy. Pierwszy z nich to wypełnienie formularza zgłoszeniowego i opisanie m.in. sposobu rekrutacji wolontariuszy, ich nagradzania oraz formalnych i prawnych aspektów. Kolejnym krokiem jest odbycie rozmowy z ekspertem. Warunkiem przejścia do drugiego etapu jest jednak uzyskanie 75% punktów w pierwszej części. 

Certyfikat przyznawany jest na okres 2 lat. Uzyskanie wyróżnienie umożliwia wspieranie organizacji w rozwoju wolontariatu przez Korpus Solidarności. Proces certyfikacji wymaga zweryfikowania czy zgłaszające się organizacje wdrażają dobre praktyki w zakresie współpracy z wolontariuszami. Dzięki wyróżnieniu, można w jeszcze większym stopniu zadbać o jakość wolontariatu oraz dzielić się rozwiązaniami, które zostały wypracowane przez organizacje.

Więcej w relacji na profilu Fb NIW-CRSO

Fot. Natalia Wieczorek