Zapraszamy koordynatorów wolontariatu z hospicjów, organizacji pozarządowych oraz wolontariuszy na kolejne spotkanie z cyklu Korpus Cafe organizowane przez Korpus Solidarności pt.: „Ludzie, którzy pomagają godnie żyć – porozmawiajmy o wolontariacie w hospicjum”.

Obecność wolontariuszy sprawia, że hospicja to bardziej domy niż jednostki opieki medycznej, a atmosfera w nich panująca jest bardziej przyjacielska i rodzinna niż szpitalna.

Aby wolontariusze byli pomocni, nie wystarczy ich dobra wola. Potrzebna jest wiedza na temat tego, jaka idea przyświeca hospicjom, czego potrzebuje osoba chora, co myślą jej bliscy, jakie zagrożenia stoją przed wolontariuszem i jak sobie z nimi radzić.

Rozmawiać będziemy o roli koordynatora wolontariatu w hospicjum, który łączy wszystkie strony i zabezpiecza właściwą współpracę. Podczas spotkania opowiemy o wyzwaniach i poruszymy wiele zagadnień związanych z wolontariatem w hospicjum, między innymi:

  • dlaczego obecność wolontariuszy jest w hospicjum potrzebna
  • czym w hospicjum mogą zajmować się wolontariusze
  • jakie zagrożenia stoją przed wolontariuszem i jak sobie z nimi radzić
  • jak przygotować wolontariuszy do pracy w hospicjum

Koordynatorka wolontariatu w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie Barbara Chyłka podzieli się swoim doświadczeniem w zakresie współpracy z wolontariuszami, którzy poświęcają swój czas i zaangażowanie, pomagając pacjentom i ich rodzinom podczas pobytu w hospicjum.

Zapraszamy na spotkanie 21 października o godzinie 18.00 do Pawilonu Kulturalnego „Niepodległa. Miejsce spotkań”, w Łazienkach Królewskich, Al. Ujazdowskie 4 w Warszawie. Wstęp jest wolny. 

Zachęcamy również do udziału w wydarzeniu online. Transmisja spotkania będzie dostępna pod linkiem https://www.facebook.com/narodowyinstytutwolnosci

O naszym Gościu:
Barbara Chyłka - ekspertka w zakresie koordynacji wolontariatu długoterminowego, w szczególności w hospicjach. Kierowniczka biura, koordynatorka wolontariatu i  fundraiser w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie. Rekrutuje, szkoli i wprowadza wolontariuszy w środowisko Hospicjum. Nadzoruje relacje pomiędzy wolontariuszami a podopiecznymi i ich rodzinami. Ze szczególną dbałością czuwa nad tym, aby proces przebiegał prawidłowo i bez żadnych nadużyć. Z zawodu nauczycielka religii, języka niemieckiego oraz historii. Jest wieloletnią dyrektorką szkoły podstawowej i autorką publikacji z zakresu dydaktyki. Od 3 lat współpracuje z Korpusem Solidarności.

Cała Polska