To ostatni moment! Jedynie do 28 lutego 2023 zainteresowani rozwojem i zdobywaniem nowych kompetencji w Częstochowie mogą wziąć udział w limitowanym naborze do kolejnej edycji projektu „Często Pomagam” – rozwiń siebie dla innych w wolontariacie. Zainteresowani szczegółami lub tym jak przebiegła pierwsza edycja projektu, znajdą potrzebne informacje na stronie internetowej organizatora - www.zyciacud.pl

Ideą projektu jest rozwój siebie dla innych; poprzez różnego rodzaju szkolenia i warsztaty, wizyty studyjne w częstochowskich organizacjach i integrację w społecznym środowisku miastaale obok tego – co najważniejsze! – pracę jako koordynator/lider/wolontariusz w Częstochowskich organizacjach m. in z zakresu pomocy społecznej, bezdomności, kultury, ochrony zwierząt i środowiska naturalnego. Pomysłodawcy zadbali o szeroki wachlarz oferty dydaktycznej, w programie znajdą się m.in: warsztaty z kompetencji miękkich, szkolenia w temacie nowych mediów, warsztaty psychologiczne i praktykę wolontariacką. Procesy i zdobyte podczas nich umiejętności oraz kompetencje są certyfikowane, a nabyta wiedza znajduje swoje praktyczne zastosowanie w życiu, w szkole, w domu i w pracy. 

Jako Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030 bardzo się cieszymy, że możemy wspierać finansowo działania  skierowane do osób rozpoczynających swoją społeczną działalność zarówno jako wolontariusz, jak i koordynator wolontariatu/lider społeczny, a także tych, które mają już doświadczenie w pracy społecznej.

Fot. Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II

Zgłosić można się poprzez formularze znajdujące się stronie internetowej www.zyciacud.pl oraz na profilach Fundacji dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II w mediach społecznościowych. Zapisy do projektu realizowane są za pomocą formularza:

dla Koordynatora/lidera:

https://forms.gle/dqi5JPvXw5FHKiZg8

dla Wolontariusza:

https://forms.gle/3qm82r7ym83TQXBV8