Doceniamy pracę wolontariuszy i wszystkie organizacje, które umożliwiają im podejmowanie tych działań. Wyróżniamy miejsca przyjazne tym, którzy nieodpłatnie i długoterminowo działają na rzecz innych, przyznając im specjalne certyfikaty.
Jedną z takich organizacji jest Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego, która wyróżnia się wysokimi standardami organizacji wolontariatu i wzorową współpracą z wolontariuszami. 1 grudnia 2022r. podczas premiery filmu z serii „Żyję z bólem” w kinie w Gostyniu Michał Rulski, zastępca dyrektora Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego uhonorował ją certyfikatem Miejsce Przyjazne Wolontariuszom. Miejsce wręczenia nie było przypadkowe, ponieważ film oraz wszystkie przygotowania, jak również premiera, były dziełem pracy wolontariuszy - osób o wielkich sercach, zaangażowanych w pomoc i niesienie wsparcia.

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego od ponad 20 lat zajmuje się niezwykle trudnym tematem, jakim jest porażenie splotu ramiennego. Pomimo upływu czasu, problem ten wciąż pozostaje niezauważany, a nawet nieznany. Tymczasem, jest to jeden z najczęściej występujących urazów powstających w wyniku wypadków komunikacyjnych. Osoby nim dotknięte muszą zmierzyć się nie tylko z niepełnosprawnością. To co jest najtrudniejsze to ból neuropatyczny, który od chwili wypadku towarzyszy osobom poszkodowanym już zawsze. W dzień i w nocy. 24 godziny na dobę.
W 2021 roku fundacja rozpoczeła projekt filmowy, który zakłada wypuszczenie aż 5 filmów dokumentalnych pod wspólnym tytułem „Żyję z Bólem”. Każdy film opowiada historię jednego z jej podopiecznych. Dzięki kolejnym tytułom pragnie nagłośnić ten poważny problem, sprawić aby ludzie, którzy są nim dotknięci, poczuli, że nie są sami, że mają do kogo zwrócić się o pomoc. Cieszymy się, że obecność przedstawiciela NIW-CRSO uświetniła wydarzenie i sprawiła, że więcej osób zainteresuje się tym jakże trudnym tematem.