W Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach zostały zorganizowane warsztaty rękodzielnicze dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w których udział wzięło 16 pań. Spotkanie odbyło się w ramach Korpusu Solidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030. Wydarzenie mogło odbyć się dzięki dofinansowaniu otrzymanemu przez wolontariuszy Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "Szansa" w ramach konkursu MINI GRANTY - II nabór ogłoszonego przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych.

Całość otrzymanych środków przeznaczona została na zakup materiałów warsztatowych, wśród których znalazły się m.in. sklejka, lakierobejca, farbki, serwetki do decoupage, pędzle, elementy do tworzenia breloków. Zaś w ramach niedawno zrealizowanego projektu współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Mogilnie stowarzyszenie zakupiło ploter - urządzenie do wycinania i grawerowania. 

W tych zajęciach niejako kontynuowaliśmy poprzednie zajęcia, jednak tematyka spotkania była dowolna. Panie aktywnie uczestniczyły w tworzeniu projektu, wyborze i zakupie materiałów do warsztatów po aktywny udział w czasie spotkania, a na przygotowaniu materiałów do promocji i sprawozdania kończąc. Podczas 4-godzinnego spotkania panie doskonaliły technikę decoupage. Chęć zrealizowania warsztatów rękodzielniczych pojawiła się już jakiś czas temu, po zakupie w/w plotera, by móc w pełni skorzystać z posiadanych zasobów, ale też przyświecał nam cel, by poprawić samopoczucie uczestników zajęć oraz wzmocnić poczucie własnej wartości. Zajęcia jak widać sprawiły Paniom dużo radości, tym bardziej ze wykonane przez nie dekoracje stały się ich własnością. Najbardziej popularną wykonywaną dekoracją była zakładka do książki oraz breloki do kluczy. Ponadto panie wykonywały też anioła - stojak na podgrzewacz, breloki - różne kształty (klucz, domek, aniołek), stojak na telefon itp. Podczas zajęć wolontariusze bardzo starali się, by jak najbardziej zaangażować w pracę uczestników, pobudzić ich kreatywność (...) Cieszymy się ze po raz kolejny mogliśmy zrealizować zadanie, które wywołało uśmiech na twarzach osób z niepełnosprawnościami, ale też było doskonałą forma terapii i rehabilitacji - informuje Dom Pomocy Społecznej w Siemionkach.

Fot. nad.