• Data wydarzenia do
  • Organizator Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
  • Kategoria Inne
  • Miejsce Patrz opis wydarzenia PODLASKIE, Suwałki

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach zaprasza wolontariuszy do udziału w autorskiej formie edukacyjnej „Wolontariat z Autochodzikiem”. Działanie adresowane jest do osób, które pragną pomagać dzieciom i rozpoczynają swoją przygodę z wolontariatem, a także już działających społeczników.

„Autochodzik” to program edukacyjny w zakresie wychowania komunikacyjnego, który poprzez zabawę, w specjalnym miasteczku drogowym, uczy dzieci bezpiecznego poruszania się po drodze. Program zawiera m.in. miękkie bezpieczne kolorowe samochody i znaki drogowe. Adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III szkoły podstawowej.

Wolontariusze uczestniczący w działaniu zostaną przygotowani do prowadzenia zajęć dla dzieci na temat bezpieczeństwa w oparciu o AUTOCHODZIK. Uczestnicy zapoznają się też z ofertą programu Korpus Solidarności.

Chętni, po ukończonym szkoleniu będą mieli możliwość uczestniczyć w akcji społecznej „Wolontariat z Autochodzikiem” podczas obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu w Suwałkach. Podczas MiniFestynu w Parku Konstytucji 3 Maja dnia 18 września, od godz. 10.30 wolontariusze poprowadzą zajęcia dla dzieci.

Start: I część szkolenia - 16 września (piątek) 2022r., godz. 18:40 - 20:10

II część szkolenia - 18 września (niedziela) 2022r., godz. 9:00 - 10:30

Prowadząca: Anna Ruszewska – trenerka i animatorka, nauczycielka, autorka publikacji, samorządowiec z długoletnim doświadczeniem, Prezeska Podlaskiej Sieci Wolontariatu, kierowniczka Suwalskiego Biura Wolontariatu.

Organizatorzy oferują: bezpłatne, ciekawe zajęcia, poczęstunek i upominek.

UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu.

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefoniczne: 501 838 987 lub e-mailowe: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl

 


Działanie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.