• Data wydarzenia
  • Organizator Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
  • Kategoria Inne
  • Miejsce Centrum Organizacji Pozarządowych w Grajewie PODLASKIE, Grajewo Wojska Polskiego 61B

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach we współpracy ze stowarzyszeniem Młodzi dla Grajewa zaprasza wolontariuszy do udziału w autorskiej formie edukacyjnej „Wolontariat z Autochodzikiem”. Działanie adresowane jest do osób, które pragną pomagać dzieciom i rozpoczynają swoją przygodę z wolontariatem, a także już działających społeczników.

„Autochodzik” to program edukacyjny w zakresie wychowania komunikacyjnego, który poprzez zabawę, w specjalnym miasteczku drogowym, uczy dzieci bezpiecznego poruszania się po drodze. Program zawiera m.in. miękkie bezpieczne kolorowe samochody i znaki drogowe. Adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III szkoły podstawowej.

Wolontariusze uczestniczący w działaniu zostaną przygotowani do prowadzenia zajęć dla dzieci na temat bezpieczeństwa w oparciu o AUTOCHODZIK. Uczestnicy zapoznają się też z ofertą programu Korpus Solidarności.

Chętni, po ukończonym szkoleniu będą mieli możliwość uczestniczyć w akcji społecznej „Wolontariat z Autochodzikiem” i prowadzić zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym i klas I-III szkoły podstawowej. 

Start: 18 marca (sobota) 2023r., godzina 13.15 – 16.15

Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych w Grajewie, ul. Wojska Polskiego 61B

Prowadząca: Anna Ruszewska – trenerka i animatorka, nauczycielka, autorka publikacji, samorządowiec z długoletnim doświadczeniem, Prezeska Podlaskiej Sieci Wolontariatu, kierowniczka Suwalskiego Biura Wolontariatu.

Organizatorzy oferują: bezpłatne, ciekawe zajęcia i poczęstunek.

Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu do wysokości biletów autobusowych, osobom spoza Grajewa – należy zgłosić taką potrzebę przed działaniem.

UWAGA! Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu.

Zgłoszenia: Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefoniczne: 501 838 987 lub e-mailowe: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl


Działanie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.