• Data wydarzenia do
  • Organizator Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko”
  • Kategoria Inne
  • Miejsce ŁÓDZKIE

Jesteście grupą aktywnych wolontariuszy z pasją i pomysłami??? Chcecie działać w środowisku lokalnym, ale brakuje Wam wsparcia??? Szukacie środków na realizację działania??? Mamy rozwiązanie dla Was!!!! MINIGRANTY

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” ogłasza konkurs na inicjatywy wolontariackie w woj. łódzkim, w ramach których sfinansuje min. 4 autorskie pomysły zgłoszone przez wolontariuszy.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Zespoły wolontariuszy, złożone z min. 2 wolontariuszy z wyznaczonym, pełnoletnim liderem, które w okresie 01.04.-19.05.2025 r. prześlą na adres e-mailowy: kontakt@centerko.org swoją koncepcję inicjatywy za pośrednictwem załączonego Formularza wniosku konkursowego „Minigranty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności”. Inicjatywy zostaną ocenione przez komisję konkursową, a najciekawsze z nich otrzymają dofinansowane na realizację w kwocie do 2000 zł.

Jakie działania zostaną dofinansowane?

W ramach mini grantów wsparte zostaną nowatorskie i oddolne działania na rzecz społeczności lokalnej oraz realizację własnej aktywności wolontariackiej. Może to być np. organizacja gry miejskiej dla dzieciaków ze świetlicy środowiskowej, stworzenie ogródka z pensjonariuszami domu pomocy społecznej lub przygotowanie pikniku sąsiedzkiego. Być może w Twojej okolicy brakuje działań aktywizujących, panuje monotonia i jest wiele obszarów, które można rozwiązać pracą społeczną. Przyjrzyj się swojemu otoczeniu, pobliskim podwórkom, parkom, organizacjom … na pewno znajdziesz tam wiele inspiracji na swoją inicjatywę.

Co należy zrobić?

  • zarejestrować się w Systemie Obsługi Wolontariatu: https://www.korpussolidarnosci.gov.pl/pl
  • zapoznać się z załączonym Regulaminem konkursu „Minigranty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności”;
  • zebrać zespół wolontariuszy i zgłosić swój pomysł za pośrednictwem Formularza wniosku konkursowego „Minigranty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności”do dn. 19.05.2025 r. drogą mailową: kontakt@centerko.org w tytule wiadomości wpisując „Minigranty wolontariackie”;
  • skonsultować wszelkie wątpliwości i pomysły z przedstawicielem Operatora konkursu, Mariuszem Kołodziejskim(mariusz@centerko.org).

DZIAŁAĆ!!!!

Załączniki do pobrania:

minigranty Regulamin 2025

formularz konkursowy minigrantów

formularz konkursowy minigrantów.doc

Szczegóły w załącznikach oraz na stronie: https://www.centerko.org/2025/minigranty-dla-wolontariuszy-edycja-2025/


Zadanie publiczne pn. „Wsparcie Organizacji Wolontariatu w NGO” współfinansowane jest z dotacji NIW-CRSO w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego.