• Data wydarzenia
  • Organizator Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
  • Kategoria Inne
  • Miejsce Schronisko Cyganowo dla bezdomnych zwierząt PODLASKIE, Konstantynówka

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT serdecznie zaprasza na wizytę studyjną w schronisku Cyganowo w Konstantynówce. Działanie adresowane do osób, które pragną pomagać i rozpoczynają swoją przygodę z wolontariatem, a także już działających społeczników.

Wolontariusze odbędą spacery z podopiecznymi schroniska. Dowiedzą się m.in. jak funkcjonuje pensjonat dla zwierząt Cyganowo, jak wygląda współpraca z samorządem lokalnym, jaką rolę pełnią służby w przypadku zgłoszenia przestępstwa znęcenia się nad zwierzętami, jakie są przyczyny bezdomności, poznają metody pomocy indywidualnej, kwestie związane z adopcją.

Start: 30 maja (wtorek) 2023r., godz. 8:00 – 11:00

Miejsce: Schronisko Cyganowo dla bezdomnych zwierząt, Konstantynówka

Prowadząca: Anna Ruszewska – trenerka i animatorka, nauczycielka, autorka publikacji, samorządowiec z długoletnim doświadczeniem, Prezeska Podlaskiej Sieci Wolontariatu, kierowniczka Suwalskiego Biura Wolontariatu.

Organizatorzy oferują: przejazd na trasie Suwałki – Konstantynówka, Konstantynówka – Suwałki, poczęstunek.

UWAGA! Aby wziąć udział w szkoleniu należy być zarejestrowanym/-ą w Systemie Obsługi Wolontariatu. 

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefoniczne: 501 838 987 lub e-mailowe: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl


Działanie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.