• Data wydarzenia
  • Organizator Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
  • Kategoria Inne
  • Miejsce Fundacja Teen Ranch Polska PODLASKIE gmina wiejska Nowinka

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach zaprasza na wizytę studyjno-branżową skierowaną do koordynatorów, liderów zarządzających wolontariuszami, opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu, jak i kierowników organizacji. W wizycie mogą uczestniczyć zarówno czynni i doświadczeni koordynatorzy wolontariatu oraz Ci, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w koordynacji i zarządzaniu wolontariatem w organizacjach pozarządowych i administracji publicznej (szkoły, przedszkola, domy kultury, świetlice, kluby seniora itp.).

Wizyta studyjno-branżowa odbędzie się w siedzibie Fundacji Teen Ranch Polska w Kopanicy. Fundacja jest  certyfikowanym organizatorem wolontariatu w Korpusie Solidarności. Podczas wizyty gospodarze opowiedzą o swoich sposobach na wolontariat, podzielą się swoim doświadczeniem. To okazja do nawiązania współpracy oraz możliwość czerpania z doświadczenia innych.

Międzynarodowa Fundacja Teen Ranch Polska działa od 2005r. Powstała z potrzeby stworzenia przyjaznego, bezpiecznego, kreatywnego miejsca dla młodych ludzi. Tu młodzi ludzie stawiają pierwsze kroki w wolontariacie, spędzają czas, uczą się pracy, organizacji, ale również przechodzą terapię, bawią się i mają zajęcia edukacyjne. W budynku zaprojektowana jest specjalna przestrzeń przeznaczona tylko dla wolontariuszy.  Obecnie Teen Ranch, czyli „młodzieżowe rancho” prowadzi zajęcia dydaktyczne, telefon wsparcia, szkoli wolontariuszy, organizuje wypoczynek dla szkół, placówek oraz całych rodzin, prowadzi międzynarodowe wymiany dla wolontariuszy. W sezonie letnim organizuje obozy, które organizowane są i prowadzone przez wolontariuszy, którzy wyrośli w Fundacji. W programie obozowym jest wiele atrakcji sportowych, m.in. konie, windsurfing, rowery, kajaki, itp. ale również warsztaty socjoterapeutyczne, wykłady o wartościach chrześcijańskich, profilaktyka alkoholowo-narkotykowa oraz promocja wolontariatu. Podobne ośrodki wypoczynkowe, założone przez Fundację znajdują się na całym świecie m. in w: Szkocji, Rumuni, Kenii, Zambii, Nepalu.

Start: 27 maja (sobota) 2023, godz. 13.45 – 16.00

Miejsce: Fundacja Teen Ranch Polska, Kopanica 28A

Organizatorzy oferują: bezpłatne, atrakcyjne szkolenie i poczęstunek. Zapewniamy przejazd na trasie Suwałki – Kopanica, Kopanica – Suwałki. Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu do wysokości biletów autobusowych osobom spoza Suwałk – należy zgłosić taką potrzebę przed szkoleniem.

UWAGA! Aby wziąć udział w szkoleniu należy być zarejestrowanym/-ą w Systemie Obsługi Wolontariatu. 

Zgłoszenia: Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefoniczne i informacje dodatkowe – Anna Ruszewska, kom. 501 838 987. 


Wizytę sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.