• Data wydarzenia
  • Organizator Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
  • Kategoria Inne
  • Miejsce Wigierski Park Narodowy, obiekt edukacyjny 'Dziupla" PODLASKIE, Krzywe

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach zaprasza wolontariuszy na działanie rozwijające dla wolontariuszy: „Wolontariat w ochronie środowiska”. Szkolenie adresowane jest do osób, które interesują się przyrodą i chcą podejmować działania dotyczące  ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.  Organizatorzy zapraszają osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z wolontariatem, a także już działających społeczników.

Wolontariusze nabędą wiedzę nt. działań związanych z ochroną środowiska. Dowiedzą się m.in. jak utrzymać czystość w terenie miejskim i wiejskim,  co zrobić z odpadami zagrażającymi zdrowiu i życiu, jak dobrze zaplanować  akcję i zachęcić innych do włączenia się w nią? Jak promować jej efekty? Wolontariusz pozna etapy i przykłady akcji wolontariatu w ochronie środowiska. I przede wszystkim rozwinie kompetencje społeczne i współpracę w zespole. Porozmawiamy m.in. o akcji #CzysteRzeki  do której nadal można dołączyć. Wspólnie poszukamy także pomysłów na działania edukacyjne z zakresu ekologii adresowane do różnych grup wiekowych.

Szkolenie rozpocznie się realizacją działania w praktyce, wspólnie podejmiemy działania, które pomogą zachować piękno i czystość Wigierskiego Parku Narodowego.

Start: 23 września (piątek) 2021, godz. 7.45 – 10.45

Prowadząca: Anna Ruszewska – trenerka i animatorka, nauczycielka, autorka publikacji, samorządowiec z długoletnim doświadczeniem, Prezeska Podlaskiej Sieci Wolontariatu, kierowniczka Suwalskiego Biura Wolontariatu.

Organizatorzy oferują: bezpłatne, ciekawe zajęcia, poczęstunek przy ognisku i upominek.

UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu.

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefoniczne: 501 838 987 lub e-mailowe: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl


Szkolenie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.