EN

Wolontariusze

wolontariusze-resize.jpg

Zainteresowałeś się wolontariatem i znalazłeś serwis internetowy Korpusu? Super! Pierwszy krok za Tobą.
Chcesz zostać wolontariuszem, ale nie bardzo wiesz, jak to zrobić, szukasz inspiracji i porad? Jesteś w dobrym miejscu!
Może nie jesteś jeszcze przekonany czy warto, ale masz zapał i energię? Na naszej stronie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Może już jesteś wolontariuszem w organizacji lub instytucji i zastanawiasz się czy dołączyć  do Korpusu Solidarności? To wszystko jest możliwe - po to jesteśmy. 
Znajdź Partnera Korpusu Solidarności w swoim województwie i skontaktuj się z nim.

Korpus Solidarności jest propozycją dla osób, które zamierzają pomagać nie tylko „od święta", ale w dłuższej perspektywie czasu. Dla tych wolontariuszy, którzy chcą się rozwijać, poznawać nowe środowiska, być w wirze ważnych spraw.  Wolontariusze Korpusu Solidarności to ludzie w różnym wieku, z różnych środowisk ale podzielają  podobne wartość takie jak m.in. solidarność, szacunek, dobro wspólne, uczciwość.

 

Drugi krok do bycia członkiem Korpusu to rejestracja  na platformie SOW (System Obsługi Wolontariatu). Tam  możesz znaleźć oferty wolontariatu, które zamieściły  organizacje i  instytucje z całego kraju. W SOW zamieścisz także swoja ofertę pomocy – to, co oferujesz jako wolontariusz, co chciałbyś robić, jakim czasem dysponujesz, w jakim obszarze jesteś zainteresowany współpraca w wybranymi organizacjami.

Kolejny etap – trzeci krok, to udział w szkoleniu, przygotowaniu do członkostwa w Korpusie. Możesz je odbyć w jednego z naszych Partnerów lub on-line jeżeli masz utrudniony dostęp do nich lub mieszkasz w znacznej odległości.

Na koniec najprzyjemniejsze – wybór oferty wolontariatu i podjęcie współpracy z wybraną placówką. Cały czas w trakcie aktywności możesz liczyć na wsparcie organizatorów i Partnerów Programu. Oferujemy poradnictwo, szkolenia rozwijające, udział w ciekawych akcjach wolontariackich, czy obozach wakacyjnych. Umożliwiamy pozyskanie minigrantów na realizację autorskich projektów i akcji, zniżki i specjalne oferty u Partnerów Korpusu  w programie benefitowym.

Zaciekawiliśmy? Zapraszamy!

Kim jest wolontariusz - członek Korpusu Solidarności?
Co mogę robić jako wolontariusz Korpusu?
Jak zostać uczestnikiem Korpusu?
Kiedy stanę się członkiem Korpusu Solidarności?
Wolontariat indywidualny i grupowy
Co oferuje Korpus Solidarności?
Karta Wolontariusza – program benefitowy Korpusu Solidarności
Wsparcie oferowane przez Korpus Solidarności
Dlaczego warto?
Zaangażuj się w promocję Korpusu Solidarności
Znajdź wolontariat