EN
Strona główna Wydarzenia
Akcja świąteczna: DOBROCI NA ŚWIĘTA

Akcja świąteczna: DOBROCI NA ŚWIĘTA

Data wydarzenia: 2021-10-29 - 2021-12-13
Miejsce: SIEDZIBA ORGANIZATORA, Pl. Solidarności 1/3.35, Gdańsk 80-863
Organizator: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
juliana-malta-ywutubgmzsu-unsplash.jpg

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, wolontariusze i przyjaciele ruszają z przygotowaniami do bożonarodzeniowej akcji „DOBROCI NA ŚWIĘTA”. Po raz kolejny chcemy sprawić radość podopiecznym hospicjów i domów seniora, obdarzając ich własnoręcznie wykonanymi podarunkami. Dołącz do nas i stań się częścią ekipy Świętego Mikołaja!

 

Do wyboru masz kilka aktywności:

 

ZADANIE 1: LIST Z SERCEM

Czas pandemii sprawił, że wiele dotychczasowych aktywności seniorów zamieszkujących w domach seniora i podopiecznych hospicjów została ograniczona. Brak spotkań z wolontariuszami czy odwiedzin bliskich niektórzy odczuwają bardzo dotkliwie. Nie wszyscy są w stanie odnaleźć się w tej rzeczywistości, nie wszyscy odnajdują się online. Dlatego chcemy dać im odrobinę naszej bliskości i obecności!

Podarujmy seniorom i chorym odrobinę ciepła i radości.

Czas na dostarczenie listów: 13 grudnia

 

ZADANIE 2: ŚWIĄTECZNE DEKORACJE

Święta są okresem, w którym nasze domy zamieniają się w „krainę jak z bajki” – udekorowane choinki, stroiki ze świeżych gałązek świerkowych pachnące lasem, w których tlą się pachnące cynamonem i pieczonymi jabłkami świeczki, mieniące się różnymi kolorami łańcuchy, aniołki w sukienkach z delikatnych piórek, renifery ciągnące sanie św. Mikołaja i elfy z dzwoneczkami przywieszonymi do butów i czapeczek – wszystko to sprawia, że nasze domy nabierają wyjątkowego o tej porze roku ciepła i przytulności.

Chcielibyśmy, żeby w takiej atmosferze na święta oczekiwali także seniorzy z domów pomocy społecznej i pacjenci spędzający ten czas w hospicjach. Zapraszamy więc do wspólnej akcji, w której przygotujemy świąteczne dekoracje.

Czas na dostarczenie dekoracji: 13 grudnia

 

ZADANIE 3: ZAŚPIEWAJMY MAŁEMU

Święta Bożego Narodzenia to także czas śpiewania kolęd i pastorałek. Czas pandemii niestety uniemożliwia nam tradycyjne kolędowanie wspólnie z seniorami i pacjentami hospicjów na terenie tych placówek, ponieważ w większości z nich wciąż obowiązują ograniczenia związane z odwiedzinami osób z zewnątrz. Ale nie chcemy, aby Noc Bożonarodzeniowa była cicha, więc żeby tradycji stało się zadość, domy seniorów i hospicja muszą napełnić się dźwiękami świątecznych kolęd! Organizujemy w tym celu akcję „Zaśpiewajmy Małemu”.

Czas na nadesłanie nagrań: 13 grudnia

 

ZADANIE 4:  NA DOBRE ŚWIĘTA!

To akcja, w której jako grupa wolontariuszy lub Szkolne Koło Wolontariatu możecie zrealizować własne pomysły na to, jak sprawić, by święta samotnych seniorów, chorych i dzieci z Domu Samotnej Matki w Matemblewie stały się dla nich czasem przeżytym w poczuciu bliskości i obecności.

Czas na zgłaszanie pomysłów mailowo: 30 listopada

 

ZADANIE 5:  DOBRE SŁOWO

Szukamy inspirujących cytatów, pozytywnych myśli, motywacyjnych zdań, zachęcających do działania – wokół tematu pomagania, wolontariatu, dobra, miłości, przyjaźni, wdzięczności, nadziei, wiary w lepsze jutro, rozwoju, sięgania po lepsze, podtrzymania na duchu i dodania nadziei, otuchy. 

Czas na zgłoszenia: 19 listopada

 

SZCZEGÓŁOWY OPIS ZADAŃ ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

Jak się zgłosić do udziału w akcji?

Daj nam znać, zgłaszając się przez formularz