EN
Strona główna Wydarzenia
Autorska forma edukacyjna „Wolontariat z...

Autorska forma edukacyjna „Wolontariat z Autochodzikiem”

Data wydarzenia: 2021-09-15 -
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnym, Szpitalna 66, Suwałki 16-402
Organizator: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
autochodzik.jpg

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach zaprasza wolontariuszy do udziału w autorskiej formie edukacyjnej „Wolontariat z Autochodzikiem”. Działanie adresowane jest do osób, które pragną pomagać dzieciom i rozpoczynają swoją przygodę z wolontariatem, a także już działających społeczników.

 

„Autochodzik” to program edukacyjny w zakresie wychowania komunikacyjnego, który poprzez zabawę, w specjalnym miasteczku drogowym, uczy dzieci bezpiecznego poruszania się po drodze. Program zawiera m.in. miękkie bezpieczne kolorowe samochody i znaki drogowe. Adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III szkoły podstawowej.

 

Wolontariusze uczestniczący w działaniu zostaną przygotowani do prowadzenia zajęć dla dzieci na temat bezpieczeństwa w oparciu o AUTOCHODZIK. Uczestnicy zapoznają się też z ofertą programu Korpus Solidarności.

 

Chętni, po ukończonym szkoleniu będą mieli możliwość jako wolontariusze prowadzić spotkania z dziećmi m.in. podczas obchodów Dnia bez samochodu w Suwałkach, festynów rodzinnych lub zajęć szkolnych.

 

Start: 15 września (środa) 2021r., godz. 10:40

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach, ul. Szpitalna 66.

 

Prowadząca:

Anna Ruszewska – trenerka i animatorka, nauczycielka, autorka publikacji, samorządowiec z długoletnim doświadczeniem, Prezeska Podlaskiej Sieci Wolontariatu, kierowniczka Suwalskiego Biura Wolontariatu.

 

Organizatorzy oferują: bezpłatne, ciekawe i atrakcyjne zajęcia, poczęstunek oraz zaświadczenie. Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu do wysokości biletów autobusowych, osobom spoza Suwałk – należy zgłosić taką potrzebę przed szkoleniem.

 

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Szczegóły pod nr telefonu: 501 838 987.

 


Działanie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.