EN
Strona główna Wydarzenia
Debata: Daj się wciągnąć w wolontariat! –...

Debata: Daj się wciągnąć w wolontariat! – wolontariat długoterminowy a aktywność seniorów

Data wydarzenia: 2021-09-25 -
Miejsce: SIEDZIBA ORGANIZATORA, Noniewicza 91, Suwałki 16-400
Organizator: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
m-accelerator-zjymjirqyte-unsplash-min.jpg

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT serdecznie zaprasza na debatę adresowaną do czynnych, doświadczonych koordynatorów wolontariatu oraz osób, które chcą podjąć współpracę z wolontariuszami.

 

Podczas debaty odbędzie się dyskusja panelowa, porozmawiamy o tym, jak angażować seniorów w życie swojego miasta, gminy, powiatu. Zwłaszcza teraz, po długim okresie obostrzeń związanych z pandemią, zakazach publicznych zgromadzeń, czy spotkań w gronie znajomych. Przyjrzymy się jak wygląda powrót do aktywności, osobistych spotkań, odbudowa relacji, co może okazać się nie lada wyzwaniem.  Zastanowimy się jak wolontariat nam w tym może pomóc, jak wykorzystać ofertę Korpusu Solidarności, wymienimy się doświadczeniami i nawiążemy współpracę. Przedstawimy również ofertę Korpusu Solidarności skierowaną do koordynatorów i organizatorów wolontariatu oraz wolontariuszy, w tym Szkolnych Kół Wolontariatu.

 

Temat: „Daj się wciągnąć w wolontariat! – wolontariat długoterminowy a aktywność seniorów”

Start: 25 września (sobota) 2021, godz. 8:00 – 11:00

Miejsce: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach, 16-400 Suwałki, ul. Noniewicza 91

 

Moderator debaty:

Anna Ruszewska – trenerka i animatorka, nauczycielka, autorka publikacji, samorządowiec z długoletnim doświadczeniem, Prezeska Podlaskiej Sieci Wolontariatu, kierowniczka Suwalskiego Biura Wolontariatu.

 

Organizatorzy oferują: udział w bezpłatnej i interesującej debacie oraz poczęstunek. Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu do wysokości biletów autobusowych, osobom spoza Suwałk – należy zgłosić taką potrzebę przed debatą.

 

Zapisy: Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia telefonicznie: +48 501 838 987.

 


Debatę sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.