Lokalne Spotkanie Branżowe [Podmioty Lecznicze]

Data wydarzenia: 2020-08-19 -
Miejsce: WYDARZENIE ONLINE, Adama Próchnika 7, Łódź 90-001
73417810-2611479962207986-4431286744771461120-.jpg

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym online dedykowanym dla kierowników, dyrektorów, członków zarządu, osób decyzyjnych w obszarze organizacji wolontariatu w placówkach wykonujących działalność leczniczą oraz pozostałych osób zainteresowanych udziałem w spotkaniu.

Spotkanie skierowane jest, zarówno do przedstawicieli placówek wykonujących działalność medyczną, którzy do tej pory nie współpracowali z wolontariuszami, jak i do tych którzy mają doświadczenie w rekrutacji oraz organizacji pracy wolontariuszy, ale chcieliby wdrożyć u siebie nowe rozwiązania w tym zakresie.

Celem spotkania jest wzrost zaangażowania podmiotów wykonujących działalność leczniczą w pracę z wolontariuszami oraz przygotowanie ich do lokalnego wdrażania wolontariatu, jak również promowania idei Korpusu Solidarności.

W czasie spotkania uczestnicy poznają m.in.:
- zasady udziału w Programie Korpus Solidarności,

- ofertę Programu skierowaną do organizatorów,

- istotę pracy z wolontariuszami,

- zakres prac koordynatora wolontariatu w placówce,

- etapy wdrażania wolontariatu w organizacji/instytucji,

- kwestie prawne związane z wolontariatem w placówce,

- przykłady dobrych praktyk wolontariatu w placówkach medycznych.

Start: 19 sierpnia (środa), godz.: 12:00 - 15:00

Spotkanie realizowane będzie na platformie internetowej Zoom. Osoby zainteresowane otrzymają na maila link do spotkania oraz ankietę wstępną, której celem jest poznanie poziomu dotychczasowej wiedzy i zaangażowania w zakresie organizacji wolontariatu wśród uczestników.

Uczestnicy mają zapewniony dostęp do materiałów dydaktycznych związanych z zakresem spotkania.

Zapisy do 17 sierpnia przez formularz dostępny TUTAJ

Prowadząca: Katarzyna Walczak, e-mail: kasia@centerko.org

Lokalne spotkanie branżowe skierowane do organizatorów wolontariatu dofinansowane jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.