EN
Strona główna Wydarzenia
Spotkanie lokalnej koalicji wolontariatu

Spotkanie lokalnej koalicji wolontariatu

Data wydarzenia: 2021-07-12 -
Miejsce: INFORMACJE U ORGANIZATORA, Noniewicza 91, Suwałki 16-400
Organizator: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
antenna-cw-cj-nfa14-unsplash-2.jpg

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT serdecznie zaprasza na spotkanie lokalnej koalicji wolontariatu. Zapraszamy organizacje i instytucje współpracujące z wolontariuszami na terenie Subregionu Bielskiego (powiaty: siemiatycki, bielski, hajnowski).

 

Podczas spotkania porozmawiamy o doświadczeniach i nowych potrzebach wynikających ze stanu epidemii, o perspektywach rozwoju wolontariatu w naszym Subregionie, zaplanujemy też konkretne działania i akcje wolontarystyczne, które wspólnie zrealizujemy jeszcze w tym roku. Uczestnicy spotkania poznają także ofertę Korpusu Solidarności, w tym dotyczącą Systemu Obsługi Wolontariatu (SOW), oraz korzyści płynące z posiadania karty wolontariusza. Opowiemy o zaplanowanych na ten rok konkursach dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu: subregionalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Będzie można też dowiedzieć się, jak zdobyć certyfikat KS „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom”.

 

Start: 12 lipca (poniedziałek) 2021, w godzinach 10:00 – 13:00

Miejsce: WTZ Wojownicy, Dołubowo 35, gmina Dziadkowice

 

Prowadząca spotkanie:

Katarzyna Kamecka-Lach – doświadczona animatorka i trenerka. Specjalizuje się w tematyce niepełnosprawności i wolontariatu integracyjnego. Od 2019 r. trenerka w Korpusie Solidarności. Inicjatorka i koordynatorka PełnoAktywnego Centrum Wolontariatu, które skupia wolontariuszy i organizacje z Subregionu Bielskiego. Prezeska Stowarzyszenia „Centrum na Wschodzie”.

 

Zapisy: Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia telefonicznie: +48 600 881 572.

 


Spotkanie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.