EN
Strona główna Wydarzenia
Wizyta studyjno-branżowa: Suwalskie...

Wizyta studyjno-branżowa: Suwalskie Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki i RPG

Data wydarzenia: 2022-02-18 -
Miejsce: Suwalskie Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki , Zastawie 38a, ZHP Hufiec Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego 16-400
Organizator: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
dex-ezekiel-ixdpz-ahfoi-unsplash-min.jpg

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach zaprasza na wizytę studyjno-branżową skierowaną do koordynatorów, liderów zarządzających wolontariuszami, opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu, jak i kierowników organizacji. W wizycie mogą uczestniczyć zarówno czynni i doświadczeni koordynatorzy wolontariatu oraz Ci, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w koordynacji i zarządzaniu wolontariatem w organizacjach pozarządowych i administracji publicznej (szkoły, przedszkola, domy kultury, świetlice, kluby seniora itp.).

 

Podczas wizyty studyjno-branżowej Suwalskie Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki i RPG opowie m.in. o sposobach na wolontariat, motywowaniu wolontariuszy, podzieli się swoim doświadczeniem. To okazja do nawiązania współpracy i możliwość czerpania z doświadczenia innych.

 

Suwalskie Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki i RPG to organizacja pozarządowa utworzona w 2017 roku. Swoje działania zainicjowali jako grupa nieformalna 13 lat temu przy III LO w Suwałkach. Przez wiele lat spotykali się, by omawiać nowinki w literaturze fantastycznej, wydawnictwach mang i anime oraz przemyśle gier komputerowych i stołowych. Pomyśleli, że nadszedł czas by pokazać się światu i spróbować ich wspólną pasją zainteresować większą liczbę osób, stąd pomysł na założenie stowarzyszenia. Cele stowarzyszenia to m.in. działalność kulturalna związana z grami fabularnymi, fantastyką i kulturą Japonii, angażowanie młodzieży do aktywnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym. Jedną z cyklicznych dwudniowych imprez organizowanych co roku od początku istnienia stowarzyszenia jest Festiwal Fantastyki i Kultury Dalekiego Wschodu MROŹNA BRAMA. Stowarzyszenie jest certyfikowanym organizatorem wolontariatu - posiada certyfikat Korpusu Solidarności: Miejsce Przyjazne Wolontariuszom.

 

Start: 18 luty (piątek) 2022, w godz.: 15:00 – 17:15

Miejsce: ZHP Hufiec Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego, ul. Zastawie 38a

 

Organizatorzy oferują: bezpłatne atrakcyjne spotkanie, poczęstunek i upominek. Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu do wysokości biletów autobusowych, osobom spoza Suwałk – należy zgłosić taką potrzebę przed wizytą.

 

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefoniczne do Anny Ruszewskiej: kom. 501 838 987.

 


Wizytę sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.