EN
Strona główna Wydarzenia
Wolontariat w kulturze: warsztaty dla...

Wolontariat w kulturze: warsztaty dla wolontariuszy

Data wydarzenia: 2022-03-12 -
Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury, Nowinka 26A, Nowinka 16-304 
Organizator: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
pauline-loroy-allkj292joq-unsplash-min.jpg

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach we współpracy z Fundacją Teen Ranch Polska w Kopanicy zaprasza wolontariuszy do udziału w warsztatach „Wolontariat w kulturze”. Warsztaty adresowane są do osób, które pragną działać w obszarze kultury i chcą rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem, a także już działających społeczników.

 

Uczestnicy zapoznają się m.in. z ofertą programu Korpus Solidarności, poznają zagadnienia związane z wolontariatem w obszarze kultury, prawa i obowiązki wolontariusza, przykłady akcji wolontariatu i działania w dziedzinie kultury, realizację akcji w praktyce, etapy organizacji akcji wolontariackich. Uczestnicy warsztatów rozwiną umiejętności pomocne w działaniach w wolontariacie.

 

Start: 12 marca (sobota), w godz.: 13:00 – 16:00

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury, Nowinka 26A, 16-304 Nowinka

 

Prowadząca: Justyna Łempicka - Przewodnicząca Zarządu Fundacji Teen Ranch Polska, nauczyciel, Coach, socjoterapeutka, działaczka społeczna z długoletnim doświadczeniem.

 

Organizatorzy oferują: bezpłatne atrakcyjne warsztaty i poczęstunek.

Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu do wysokości biletów autobusowych, osobom spoza Nowinki – należy zgłosić taką potrzebę przed działaniem.

 

UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w działaniach jest rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu.

 

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefoniczne i informacje dodatkowe – Anna Ruszewska, kom. 501 838 987.

 


Warsztaty sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.