• Data wydarzenia
  • Organizator Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
  • Kategoria Inne
  • Miejsce Stowarzyszenie NO TO CI POMOGĘ PODLASKIE, Zajęczniki 106

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach we współpracy ze stowarzyszeniem NO TO CI POMOGĘ i Stowarzyszeniem „Centrum na Wschodzie” serdecznie zapraszają na debatę pt. „ŻYJEMY RAZEM, DZIAŁAJMY RAZEM! Wolontariat integracyjny jako sposób na włączanie uchodźców w życie lokalnych wspólnot”.

Zapraszamy osoby koordynujące wolontariat w organizacjach i instytucjach, które mają już doświadczenie w pomaganiu uchodźcom z Ukrainy albo dopiero chcą podjąć działania pomocowe z zaangażowaniem wolontariuszy.

Już dziesiąty miesiąc trwa wojna w Ukrainie. Tyle samo trwają różne działania pomocowe kierowane do osób, które zostały w swoim kraju, jak i zdecydowały się zamieszkać w Polsce. Chcemy więc porozmawiać o obecnej sytuacji nowych mieszkańców naszych miast i gmin. Jak przebiega ich integracja z lokalnymi wspólnotami? Czy, i jak, może w tym pomóc wolontariat integracyjny (angażowanie się w wolontariat osób i grup, które zwykle postrzegane są wyłącznie jako odbiorcy pomocy)? Organizatorzy odwołają się tu do doświadczeń wolontariatu integracyjnego z zaangażowaniem wolontariuszy z niepełnosprawnościami (PełnoAktywni).

Spotkanie będzie także okazją do nawiązania współpracy i wymiany dobrych praktyk w organizacji wolontariatu. Uczestnicy poznają ofertę Program Korpus Solidarności dla organizatorów i koordynatorów wolontariatu długoterminowego ma.

Start: 7 grudnia (środa) 2022 r., godz. 16.00 – 19.00

Miejsce: Stowarzyszenie NO TO CI POMOGĘ, Zajęczniki 106, gmina Drohiczyn

Moderatorka debaty: Katarzyna Kamecka-Lach – koordynatorka PełnoAktywnego Centrum Wolontariatu, prezeska Stowarzyszenia „Centrum na Wschodzie”, inicjatorka Podlaskiej Sieci Samopomocowej „Podaj Dalej” i Forum Szkolnych Koordynatorów Wolontariatu.

Organizatorzy oferują: bezpłatne spotkanie i poczęstunek.

Zgłoszenia: tel. kom. +48 600 881 572 lub +48 501 838 987 albo via email: info@notocipomoge.pl


Spotkanie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.