• Data wydarzenia do
  • Organizator Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” i Stowarzyszenie EZG
  • Kategoria Inne
  • Miejsce siedziba Stowarzyszenia EZG ŁÓDZKIE, Zgierz Długa 15

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” i Stowarzyszenie EZG serdecznie zapraszają koordynatorki i koordynatorów wolontariatu na spotkania inspiracyjne 🙂

Celem warsztatów jest refleksja na temat współpracy z wolontariuszami, zwłaszcza w zakresie wolontariatu długoterminowego oraz wzmocnienie potencjału i kompetencji koordynatorów. Będziemy się integrować, wymieniać wiedzą, doświadczeniem i poradami, by pomagać wolontariuszom jeszcze lepiej pomagać!

Przygotowaliśmy dla Was dwa spotkania (można zapisać się na jedno lub dwa):

  1. Język żyrafy i szakala w komunikacji z wolontariuszami: 16. listopada, godz. 10-13.00

Podstawą dobrze działającego wolontariatu są relacje i dobra komunikacja w zespole. Na zajęciach przećwiczymy budowanie komunikatu empatycznego wg. koncepcji Porozumienia Bez Przemocy oraz udzielanie wolontariuszom informacji zwrotnej.

  1. Ja jako koordynator wolontariatu: 23. listopada, godz. 17-20.00.

To Wy, koordynatorki i koordynatorzy na co dzień motywujecie wolontariuszy i dodajecie im otuchy. A co z Waszym dobrostanem i motywacją? Na spotkaniu zastanowimy się, jakie wartości są dla Was najważniejsze w byciu liderką/ liderem oraz jak działać, żeby się nie wypalić podczas realizacji programów wolontariatu długoterminowego.

Miejsce spotkań: siedziba Stowarzyszenia EZG, ul. Długa 15 w Zgierzu.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zapraszamy przedstawicieli organizacji i instytucji ze Zgierza i nie tylko 🙂

Prowadząca:

Aleksandra Łuczak – certyfikowana trenerka programu Korpus Solidarności, wolontariuszka, koordynatorka wolontariatu, animatorka, realizatorka projektów z zakresu wolontariatu, zaangażowana w rozwój wolontariatu osób z niepełnosprawnościami.

Warunkiem udziału w działaniach rozwijających dla koordynatorów jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfJbUIx6blc4Ph4bkUr_lXHASrse18oWiRoa-CC5GugIhdb2g/viewform

oraz rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu: https://www.korpussolidarnosci.gov.pl/pl


Spotkania rozwijające dla koordynatorów wolontariatu dofinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.