EN
Strona główna Aktualności
III Forum Wolontariatu - bądź z nami!...

III Forum Wolontariatu - bądź z nami! Rejestracja ruszyła

Cała Polska


III edycja Forum Wolontariatu - już 21 października widzimy się w Warszawie!

Już 21-22.10 czeka nas kolejna odsłona Forum Wolontariatu. Zapraszamy stacjonarnie do Warszawy! Dla tych, którzy nie będą mogli dołączyć do nas na miejscu, przewidujemy transmisję wybranych części programu. 

 

Wprowadzenie

III Forum Wolontariatu to kolejne już ogólnopolskie spotkanie z udziałem wolontariuszy, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych zaangażowanych w działania wolontariackie. Podczas Forum odbędą się spotkania, warsztaty, debaty, których celem jest przede wszystkim umożliwienie uczestnikom zdobycia wiedzy, profesjonalizację ich działań oraz doskonalenie form kooperacji z wolontariuszami. Uczestnicy wydarzenia poza częścią teoretyczną wezmą także udział w działaniach praktycznych w czasie wizyt studyjnych w wybranych placówkach współpracujących z wolontariuszami. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, praktyk, podzielania się wiedzą i pomysłami w zakresie organizacji wolontariatu.

Gościem specjalnym Forum będzie prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Organizatorem III Forum Wolontariatu jest biuro programu „Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. 

 

Co nowego?

W tym roku, oprócz stałych punktów naszego programu, takich jak: wizyty studyjne czy sesje warsztatowe z praktykami, zaplanowaliśmy dwie nowości. Pierwszego dnia Forum zinaugurujemy serię spotkań w dialogu o wolontariacie - Korpus Cafe. Podczas pierwszej dyskusji porozmawiamy o tym „Co dalej z wolontariatem po pandemii?”.

Drugiego dnia uczestników czeka Narzędziownik, czyli nasza propozycja i prezentacja narzędzi i form przekazu, które mogą być pomocne przy codziennej pracy koordynatora wolontariatu.

W ramach wizyt studyjnych wzbogaciliśmy również naszą ofertę aż do 5 różnych lokalizacji, więc będziecie mieli, w czym wybierać by poznać wolontariat od środka danej instytucji.

 

Program

Program III Forum Wolontariatu oraz oficjalna strona wydarzenia znajdują się TUTAJ.

 

Rejestracja

Rejestrację otwieramy 14 października i będzie ona trwała do wyczerpania miejsc, także nie czekaj do ostatniej chwili i zapisz się już dziś!

Z uwagi na uwarunkowania pandemiczne liczba miejsc będzie ograniczona.

Forumularz rejestracyjny znajdziesz TUTAJ.

 

Miejsce

W tym roku spotykamy się w ADN Centrum Konferencyjnym w Warszawie przy Browarach Warszawskich (ul. Grzybowska 56, Budynek GH, wejście B).

 

Poprzednie edycje

Sprawdź, jak wyglądały poprzednie edycje Forum Wolontariatu Korpusu Solidarności!

 

I Forum Wolontariatu 2019

 

II Forum Wolontariatu 2020 (online)


Powrót