EN
Strona główna Wydarzenia
Szkolenie dla wolontariuszy „Wolontariat...

Szkolenie dla wolontariuszy „Wolontariat sportowy”

Data wydarzenia: 2021-06-30 -
Miejsce: INFORMACJE U ORGANIZATORA, Noniewicza 91, Suwałki 16-400
Organizator: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
dsc-1217.JPG

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach zaprasza wolontariuszy do udziału w szkoleniu „Wolontariat sportowy”. Szkolenie adresowane jest do osób, które pragną działać w obszarze wolontariatu sportowego i chcą rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem, a także już działających społeczników.

 

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ofertą programu Korpus Solidarności, poznają zagadnienia związane z wolontariatem sportowym, prawa i obowiązki wolontariusza, przykłady akcji wolontariatu sportowego, realizację akcji w praktyce, etapy organizacji akcji wolontariackich, przykłady gier i zabaw ruchowych oraz korzyści płynące z zaangażowania w sport i rekreację.

 

Chętni, po ukończonym szkoleniu będą mieli możliwość jako wolontariusze uczestniczyć w wydarzeniach sportowych RESO Suwałki Półmaraton (3 lipca) oraz 38. PZLA Mistrzostwa Polski U23 (24-25 lipca br.). Dotyczy osób, które ukończyły 15 lat.

 

Miejsce: Suwałki Arena, ul. Zarzecze 26, Suwałki

Start: 30 czerwca (środa) 2021r., godz. 16:00 - 19:00

 

Prowadzące szkolenie:

Anna Ruszewska – trenerka i animatorka, nauczycielka, autorka publikacji, samorządowiec z długoletnim doświadczeniem, Prezeska Podlaskiej Sieci Wolontariatu, kierowniczka Suwalskiego Biura Wolontariatu.

 

Magdalena Stempska – nauczycielka, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół nr 6 w Suwałkach, współpracuje m.in. z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach koordynując pracę wolontariuszy podczas imprez sportowych.

 

Organizatorzy zapewniają: bezpłatne i ciekawe zajęcia, poczęstunek oraz zaświadczenie. Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu do wysokości biletów autobusowych, osobom spoza Suwałk – należy zgłosić taką potrzebę przed szkoleniem.

 

Zapisy: liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefonicznie: 87 565 02 58 lub e-meilem: wolontariat@pryzmat.org.pl. Każda osoba otrzyma telefoniczne potwierdzenie udziału w szkoleniu. Informacje dodatkowe – Anna Ruszewska.

 


Szkolenie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.